2. Волейбол
  3. Неукротимите "лъвици" детронираха Сърбия и се класираха на финал в Европейската лига (видео)

Женският национален волейболен отбор на България си спечели правото да играе за пръв път в Гран При догодина

Женският национален волейболен отбор на България победи Сърбия с 3:1 (34:32, 25:22, 21:25, 25:20) гейма в първия полуфинал от финалната четворка на Европейската лига в Карлови Вари (Чехия).

По този начин момичетата на Марчело Абонданца детронираха трикратния победител в турнира и настоящ европейски шампион и ще спорят за отличието с Чехия.

Освен място на финала националките ни постигнаха още един, исторически успех - правото да играят в Гран При догодина, което е еквивалент на Световната лига при мъжете.

Най-полезна за "лъвиците" бе капитанката Страшимира Филипова с 25 точки, следвана от Елица Василева с 22 точки.

Големият финал е утре (6 юли) от 19,00 часа българско време и ще бъде предаван пряко по БНТ2.