2. Волейбол
  3. Неуспешна сряда за българите в Шампионската лига по волейбол

Неуспешна сряда за българите в Шампионската лига по волейбол

И трите "български" отбора в мъжкото и женското издание на Шампионската лига загубиха мачовете си вчера.

Първата си загуба за сезона записа тимът на РК (Кан, Франция) с българската звезда Ева Янева. Френският отбор загуби гостуването си на Волей Бергамо (Бергамо, Италия) с 1:3 (10:25, 22:25, 25:18, 20:25), но запази лидерската си позиция в Група A благодарение на по-доброто си геймово съотношение от това на италианките. Янева отбеляза 9 точки (2 аса, 7 атаки).

В Група F при мъжете намаляха шансовете за класиране напред и на двата тима с български волейболисти. Истанбул Бююкшехир Беледийеси (Истанбул, Турция) загуби гостуването си на Асеко Ресовя (Жешув, Полша) с 0:3 (18:25, 17:25, 21:25). Костадин Стойков игра като титуляр за турския тим и стана един от топреализаторите на отбора с 9 точки, всичките в нападение при 36% успеваемост.

Пари Волей (Париж, Франция) тръгна към първата си победа в групата при гостуването си на АЦХ Волей (Блед, Словения), повеждайки с 2:0 гейма, но допусна пълен обрат за 2:3 (25:20, 25:18, 21:25, 22:25, 10:15). Младият Тодор Скримов направи своя дебют в престижното състезание, влизайки като резерва да спасява положението, но едва в последните два гейма. Той завърши с 2 точки от атака при 67% успеваемост.

Истанбул има само една победа от 4 мача и е на трето място във временното класиране, докато Пари продължава да е последен без победа.