2. Волейбол
  3. Невен Нешев и Николай Колев 17-и на турнир по плажен волейбол в Хага

Невен Нешев и Николай Колев 17-и на турнир по плажен волейбол в Хага

Българската двойка Невен Нешев/Николай Колев зае 17-то място в крайното класиране на открития турнир в Хага (Холандия) по плажен волейбол

Приключи участието на българската двойка Невен Нешев / Николай Колев в открития турнир Хааг в Хага (Холандия), част от Световната верига SWATCH.  Двамата загубиха втория си плейаутен мач в основната схема на състезанието от изключително силната бразилска двойка Рикардо / Педро с 0:2 (15:21, 18:21), съобщиха за Novsport от БФВ.

Далеч по-опитните бразилци, поставени под номер 4 в основната схема, които в различни комбинации и с други волейболисти заемат челни позиции в световните ранглисти, успяха да се справят по-добре със силния вятър на плажа в Схевенинген и да излязат победители от двубоя.  Плажните Лъвове не се предадоха лесно като във втория гейм те успяха да поддържат напрежението до 17:17.

Така Нешев / Колев завършиха на достойното седемнадесето място в крайното класиране и отнесоха цели 120 точки за ранглистата.