2. Волейбол
  3. Невероятна България смачка Италия, но отпадна от Световната лига (видео)

Невероятна България смачка Италия, но отпадна от Световната лига (видео)

Българите победи италианците с 3:0 гейма в един невероятен за нашите национали мач

Националния отбор на България по волейбол постигна заслужена победа в третия си мач от финалната фаза на Световната лига, след като се наложи с 3:0 гейма над Италия. Двубоят бе много вълнуващ, а впечатляващите изяви на играчите на Радостин Стойчев бяха възнаградени с успех. Блокадата на българите в днешния мач работеше повече от отлично, а изявите в атака също бяха на доста високо ниво.

Срещата започна отлично за нашите момчета, които при първото техническо прекъсване имаха преднина от 4 точки (8:4). След това обаче последва спад в представянето на волейболистите ни, които позволиха на италианците да намалят преднината и дори да достигнат до обрат. Краят на гейма предложи истински куп от емоции и след равенството 20:20, България поведе с две точки. Италианците намалиха, но след великолепни следващи минути за нашите момчета се стигна до 25:22 и 1:0 в полза на страната ни.

Във вторият гейм отново започнахме изключително силно и при първата техническа пауза имахме преднина от цели пет точки (8:3). Италианците обаче се активизираха и в следващите минути намалиха до 10:11, като България все пак имаше преднина от 16:13 при второто техническо прекъсване. Отново последваха равностойно минути и отново в края нашите момчета се представиха великолепно и увеличиха преднината си, за да се достигне до крайното 25:22.

Третият гейм бе доста равностоен и въпреки че България губеше с 6:7, играчите на Радостин Стойчев взеха преднина от една точки при първото прекъсване (8:7). В следващите минути двата отбора бяха много съсредоточени в изявите си, а за трети път България направи впечатляващи последни минути на гейма. Нашите национали увеличиха преднината си до 24:21 и след великолепно завършена атака достигнаха до 25-ата точка, като по този начин спечелиха с 3:0 гейма.

Въпреки победата обаче, тимът ни отпада от тазгодишното издание на Световната лига, защото Полша победи Аржентина с 3:2 гейма и по този начин зае второто място в групата. България остана на третата позиция.