2. Волейбол
  3. Нова загуба за волейболистките на Спартак 96

Нова загуба за волейболистките на Спартак 96

Волейболистките на плевенския Спартак 96 загубиха у дома от Енерджи-Каварна с 1:3 в мач от деветия кръг на женското първенство. Поражението бе седмо за момичетата на Виолета Антонова от началото на сезона.

Волейболистките на плевенския Спартак 96 загубиха у дома от Енерджи-Каварна с 1:3 в мач от деветия кръг на женското първенство. Поражението бе седмо за момичетата на Виолета Антонова от началото на сезона. Още докато се настройваха за битката плевенчанки бяха отупани само за четвърт час с 16:25. Втората част обаче те заиграха мобилизирано и през цялото време поддържаха аванс от 4 точки. Необяснимо обаче допуснаха гостенките да ги застигнат при 22:22. Последва грешка след грешка от двете страни на мрежата, но все пак плевенчанки изравниха геймовото съотношение – 1:1. В третата част отново отборът на Спартак 96 водеше в резултата и се виждаше победител, когато по-опитния състав на съперника изравни при 15:15 и от този момент до края не изпусна лидерството. Плевенските волейболистки изригнаха в началото на четвъртия гейм повеждайки с 3:0, но гостенките от Каварна бързо направиха обрат и до края не оставиха съмнение в превъзходството си.

СПАРТАК 96 /Плевен/ - ЕНЕРДЖИ-КАЛИАКРА /Калиакра/   1:3 /16:25; 30:28; 21:25; 20:25/

Спартак 96: Стрезова-4, Хр.Колева-14, Бонева-9, Антова-12, П.Иванова-2, Цанкова-2 /Дакова-либеро, Ст.Иванова, Антонова, Р.Иванова/.

Енерджи-Калиакра: Ненчева-18, Р.Колева-3, Филипова-2, Генова-11, Добрева-13, Любенова-4 /Зафирова-либеро, Викторова/.

Съдии: Георги Йотов и Кирил Стоянов

Плевен – зала: „Спартак” – 150 зрители