2. Волейбол
  3. Нова загуба за волейболните национали, Полша ни обърна с 3:1 в Лигата на нациите

Четвърто поредно поражение за "лъвовете" в турнира

България записа четвърта поредна загуба в Лигата на нациите по волейбол, след като "лъвовете" допуснаха поражение от Полша с 1:3 гейма. "Лъвовете" излязоха на паркета в опит да сложат край на пропадането си след трите поредни поражения в надпреварата. Уви, отново не успяха... България е под номер 13 в състезанието, с 1 успех и 4 поражения и сбор от 3 точки.

"Лъвовете" поведоха в резултата в Нингбо, но позволиха обрат, въпреки чудесното представяне на Розалин Пенчев в атака и при началния удар.

Първото техническо прекъсване дойде при предимство за родните национали от 8:7 точки. Най-отличаващият се волейболист в състава ниРозалин Пенчев получи травма. При 13:12 и прекъсването на играта от страна на полския селекционер, състоянието на национала ни не изглеждаше задоволително, но той избра да продължи участието си.

Не така обаче стояха нещата с Тодор Скримов. Той падна на пода и се наложи да получи незабавна медицинска помощ. Това се случи при приземяване след опит за атака. Асът бе изнесен от съотборниците си извън терена и не успя да продължи участието си в двубоя.

Второто техническо прекъсване бе при три точки в полза на тима ни - 16:13, а до самия край националите ни не изпуснаха предимството си и взеха откриващата част с 25:22 точки.

Поляците се върнаха по най-добрия начин в срещата и натрупаха солидна преднина във втория гейм. Дори и перфектното представяне на Пенчев не помогна, разликата се увеличи до 24:19, а след това поляците спечелиха втория гейм.

През целия трети гейм българите водеха с точка-две, като самочувствието им бе забележително. Към края на частта обаче съперникът на свой ред настъпи газта и успя да стигне до равенство 24:24, след което България изпусна две страхотни възможности да реши срещата - Учиков не успя да забие подаване на Братоев и Полша направи обрата факт.

Четвъртият гейм се оказа неприятна наказателна акция в полза на поляците. Те поведоха с 8:3 до първото техническо прекъсване. Преднината на съперника все пак бе съкратена до четири точки, но нови няколко успешни атаки на нашия опонент предопределиха победителя в сблъсъка.

При 20:15 всичко беше ясно, като и двата отбора просто дочакаха края на сблъсъка, а България за първи път допусна 4 поредни загуби в турнира.

ПОЛША: Фабиан Джизга, Мачией Музай, Бартош Кволек, Бартош Беднож, Пьотър Новаковски, Матеуш Биениек - Павел Заторски-либеро
Старши треньор: Витал Хейнен

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Николай Учиков, Тодор Скримов, Розалин Пенчев, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов - Петър Каракашев-либеро
Старши треньор: Силвано Пранди