2. Волейбол
  3. Новакът Казанлък Волей с нова победа в контролите, обръща с 3:2 Феникс в Шумен

Новакът Казанлък Волей с нова победа в контролите, обръща с 3:2 Феникс в Шумен

Като цяло мога да бъде доволен както от играта ни, така и от победата”, коментира старши треньорът на победителите Стоян Гунчев

Новаците в женския волейболен елит – ВК "Казанлък Волей", постигнаха нова победа в контролите от предсезонната си подготовка. Момичетата на пловдивския спец Стоян Гунчев-Чугуна обърнаха с 3:2 в Шумен местния „Феникс”, след като губеха с 1:2, в интересна проверка, в която наставниците на двата тима пуснаха в игра всички свои налични състезателки.

Първият гейм бе напълно равностоен, но домакините успяха да го измъкнат в последния момент с 28:26. През втората част „розите” показаха острите си бодли и със силна игра в атака и с отлична блокада бързо наклониха везните в своя полза - 25:17. Така гостенките от Казанлък закономерно изравниха геймовото съотношение - 1:1. След това обаче, Стоян Гунчев смени почти целия отбор и пусна в игра част от резервите. Шуменки използваха това и отново дръпнаха в геймовете с 2:1, след успешна трета част - 25:23. В четвъртия и петия гейм обаче на терена имаше само един отбор и това беше „Казанлък Волей”.  „Розите” заиграха разнообразно и агресивно на мрежата, подобриха сервиса си и закономерно взеха последователно останалите две части с 25:11 и 25:5, с което спечелиха и мача.

”Направих много експерименти със състава, осван това изпробвах и някои неща в играта ни. Пуснах в игра всички момичета, защото все още има да избистряме някои неща в играта и тима, но до началото на първенствното смятам, че и това ще стане. Като цяло мога да бъде доволен както от играта ни, така и от победата”, коментира старши треньорът на казанлъкчанки Стоян Гунчев.

Успехът над „Феникс” бе четвърта победа на ВК "Казанлък Волей" в предсезонните контроли. Само преди няколко дни новакът в женския волейболен елит разгроми с 3:1 гръцкия "Анатолия" (Солун) в решителен мач за третото място на силния международен турнир в Истанбул, където се пуснаха елитни тимове като „Бююкшехир Беледийеси" от Истанбул и германския "Алемания- Аахен".
Преди визитата си в Турция, волейболистките от Казанлък постигнаха други две категорични победи над „Славия”. В първата среща момичетата на Стоян Гунчев победиха славистките с 4:1, а във втората постигнаха още по-убедителна победа, като ги разгромиха с 5:0. Тогава първи мач срещу доскорошния си тим изигра централната блокировачка Виолина Николова, която бе привлечена в тима от града на розите точно от „Славия”.

Като е известно волейболистките на "Казанлък Волей" са абсолютен новак в женското волейпървенство, като за първи път във волейболната си история "розите" имат свой представителен женски отбор. Това стана благодарение на основния спонсор на клуба - фирма "Багира" и собственика й - Васил Аргиров, който е и президент на клуба.