2. Волейбол
  3. Ново 3:0 за Нешич и компания в Констанца

Ново 3:0 за Нешич и компания в Констанца

Дамският ни национален отбор по волейбол постигна нова страхотна победа в Европейската лига, след като разби тима на Румъния с 3:0 гейма

Дамският ни национален отбор по волейбол постигна нова страхотна победа в Европейската лига, след като разби тима на Румъния с 3:0 гейма (25:22, 28:26, 25:22). Срещата се игра в зала „Спортулилор” в Констанца и бе от програмата на 1-ия кръг на надпреварата в група „А”. Това е втора победа за възпитаничките на Драган Нешич в състезанието, след като вчера „лъвиците” отново не дадоха шанс на същия съперник, побеждавайки го пак с 3:0 гейма.

Двубоят започна изключително равностойно, като в началните минути нашите момичета дръпнаха с две точки, но след това допуснаха изравняване, след което никой от двата тима не можеше да се откъсне с повече от точка преднина. При 20:20 „лъвиците” показаха характер и успяха да направят нова разлика от 2 точки, след което удържаха аванса си и затвориха първата част при 25:22 в своя полза.

Вторият гейм започна разконцентрирано за Нешич и компания, докато домакините изглеждаха устремени да се върнат в мача. Така първата техническа пауза дойде при резултат 8:4 в полза на северната ни съседка, а тази разлика се запази до 22:18. Именно някъде тук българките се събудиха и натиснаха здраво своя опонент, като в крайна сметка съумяха да изравнят до 24:24. След това нашите момичета продължиха да играят по-добре и успяха да вземат и втората част под носа на румънките с 28:26.

Третият решителен гейм също бе крайно оспорван и започна с преднина от 2 точки за нашите, но на първото техническо прекъсване те вече губеха с 4:8. След паузата „лъвиците” продължиха да показват известна доза разконцентрираност, което доведе до 10:4 в полза на северната ни съседка. Преднината на домакините от шест точки се запази и до втората техническа пауза, но след това Драган Нешич успя да нахъса своите възпитанички, които започнаха бавно да топят преднината на румънките. Така се стигна до равенство 22:22, след което нашите не дадоха повече нито една точка на своите опонентки и затвориха частта при 25:22 в своя полза, с което спечелиха и мача с 3:0 гейма.

В другия мач от групата тимът на Сърбия записа втори успех срещу Великобритания, също с 3:0 гейма. Следващата седмица сръбкините приемат Румъния, докато България гостува на очерталия се като аутсайдер тим на Великобритания.