2. Волейбол
  3. ОБЗОР: Марица помете Славия за 47 минути

ОБЗОР: Марица помете Славия за 47 минути

ЦСКА не срещна трудности срещу Перун Варна, вижте резултатите от днешните мачове

Марица Пловдив записа втората си най-бърза победа от началото на сезона в Националната волейбола лига. Пловдивчанки спечелиха с 3:0 (9, 11, 5) гостуването си на Славия. Мачът в зала "Панайот Пондалов" от 9-ия кръг продължи едва 47 минути.

Марица започна двубоя ударно и поведе с 8:0, маричанки затвориха без проблем първата част с 25:6 след успешна атака на бившата състезателка на "белите" Александра Миланова.

Във втората част шампионките отново направиха сериозна преднина в началото на гейма и без проблем го затвориха след ас на Добрина Христоскова за 25:11. В третият гейм момичетата на Иван Петков отново бяха категорични и след неуспешна атака на състезателката на Славия Валентина Манолова 25:5.

Топреализатор в двубоя стана Симона Димитрова с 16 точки, следвана от Александра Миланова с 12 и Дженифър Крос с 11. За домакините най-резултатна стана Валентина Манолова едва с пет точки.

Марица е лидер в НВЛ без загуба и загубен гейм със спечелени 27 точки и 27 гейма. Славия е на шестата позиция с девет спечелени точки.

В друга среща от кръга ЦСКА не срещна трудности срещу Перун Варна и победи у дома с 3:0  (19, 10, 10)