2. Волейбол
  3. Очаквана победа за Марица в Плевен

Очаквана победа за Марица в Плевен

Категоричен успех с 3:0 /23:25, 19:25, 24:26/ постигнаха волейболистките на Марица /Пловдив/ като гост на плевенския Спартак 96 в мач от 12-ия кръг на женския шампионат. Отборът на домакините бе близо поне до почетна загуба, но неопитния им тим не съумя да вземе поне гейм.

Категоричен успех с 3:0 /23:25, 19:25, 24:26/ постигнаха волейболистките на Марица /Пловдив/ като гост на плевенския Спартак 96 в мач от 12-ия кръг на женския шампионат, предаде кореспондентът на Novsport.com в Плевен. Отборът на домакините бе близо поне до почетна загуба, но неопитния им тим не съумя да вземе поне гейм.

Срещата започна много добре за гостенките, които дръпнаха в резултата и по всичко личеше, че бързо ще затворят първата част. В средата й последва необяснимо отпускане и плевенчанки почти изравниха, но до обрат не се стигна.

През втората част обаче пловдивчанки наложиха стабилна игра и не дадоха никакъв шанс на съперника. В третият гейм момичетата на Виолета Антонова най после се разиграха. Поведоха с 8:5 и продължиха да трупат аванс, но само до средата на тази част. Волейболистките на Марица успяха да се доближат до противника 15:14.

Плевенчанки подържаха миниламната си преднина, но съперничките им ги догониха при 22:22.
Слабо посрещане и неточен начален удар бяха в основата на третия загубен гейм, въпреки, че на няколко пъти домакините имаха идеалната възможност да спечелят гейма.

СПАРТАК 96 – МАРИЦА  0:3
 /23:25; 19:25; 24:26/

Спартак 96: Бонева-3, Колева-11, Стрезова-3, Антова-8, П.Иванова-3, Цанкова-2 /Росица Иванова-либеро, Антонова-6/.

Марица: Ковачева-10, Янкова-8, Маринова-8, Малинова-6, Николова-3, Кутева-2 /Монова-либеро, Камбурова-1/.

Съдии: Красимир Узунов и Йордан Радоев

Плевен – зала: „Спартак” – 100 зрители