2. Волейбол
  3. Олимпийският шампион този път успя срещу Холандия

Олимпийският шампион този път успя срещу Холандия

Олимпийският шампион по волейбол САЩ победи с 3:2 (25:16, 30:32, 25:17, 19:25, 15:6) тима на Холандия, в среща от Световната лига и по този начин се реваншира частично за първата загуба от „лалетата” с 3:0 гейма.

Американците започнаха мощно двубоя и спечелиха първия гейм с категоричното 25:16. В началото на втората част холандците бяха много по-концентрирани и агресивни. След това тимът на САЩ изравни играта и се получи най-оспорвания гейм, в който домакините победиха с 32:30.

В третия гейм холандците не показаха играта си от втората част, което позволи на янките да поведат лесно с 6:2 в началото на гейма. Възпитаниците на Петер Бланже трудно спираха атаките на Матю Андерсън и да изпитваха сериозни затруднения в посрещането, което позволи на САЩ да спечели с 25:17.

Нещата се обърнаха коренно в четвъртата част, когато холандците заиграха много силно и успяха да победят с 25:19. Петият решителен гейм се разви по подобен сценарий както първия и третия. Американците доминираха напълно и успяха да победят с 15:6. Следващата седмица САЩ гостува на Италия, а Холандия приема Китай.