2. Волейбол
  3. От българите в Турция само Халкбанк на полуфинал за Купата

От българите в Турция само Халкбанк на полуфинал за Купата

Само един "български" отбор успя да се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Турция за мъже

Само един "български" отбор успя да се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Турция за мъже, съобщава сайтът bulgarianvolley.com. На четвъртфиналите воденият от Мартин Стоев и Владислав Тодоров отбор на Халкбанк (Анкара) отстрани тима на българския диагонал Младен Младенов Дилташ Еитим Куруму (Кония) след две тригеймови победи. Миналата седмица столичани спечелиха в Кония с 3:0 (31:29, 27:25, 25:21), а Младен Младенов стана топреализатор за Дилташ с 16 точки от атака. Снощи при реванша в Анкара Халкбанк бе още по-убедителен за 3:0 (25:22, 25:18, 25:22), а Младенов завърши само с 4 точки (1 ас, 2 атаки, 1 блокада) за гостите.

Драматично бе отпадането на Костадин Стойков и неговия Истанбул Бююкшехир Беледийеси (Истанбул). В първия четвъртфинален двубой Истанбул загуби като гост от градския съперник Галатасарай с 1:3 (25:27, 24:26, 25:17, 26:28), а Стойков, който не започна като титуляр, отбеляза 6 точки (5 атаки, 1 блокада). В обратния мач вчера Истанбул поведе с 2:0, но допусна изравняване след инфарктно 26:28 в четвъртия гейм, и въпреки че спечели тайбрека, отпадна от борбата след общ резултат 4:5 гейма. За победата с 3:2 (25:18, 25:20, 21:25, 26:28, 15:8) Стойков допринесе с 13 точки (1 ас, 11 атаки, 1 блокада).

Зираат Банкасъ (Анкара) и Бозкурт Беледийеспор (Кастамону) са отборите, които допълват полуфиналната четворка. Другият "елитен" български отбор в Турция, Бешикташ (Истанбул) с Ивайло Барутов, отпадна още на осминафиналите.

В същото време, в изтеглен мач от седмия кръг на женското първенство на Турция, Илер Банкасъ (Анкара) бе разгромен като гост от Еджзаджъбашъ Зентива (Истанбул) с 0:3 (18:25, 16:25, 16:25). Анета Германова игра като титулярка за гостенките и стана втора по резултатност за тима си със 7 точки (1 ас, 6 атаки). Преди изиграването и на останалите срещи от кръга днес, Илер Банкасъ е на пето място в класирането с 11 точки.