2. Волейбол
  3. Отборът на Левски волей спечели турнира по волейбол за юноши "Красимир Димитров"

На финала Левски Волей надигра Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 гейма (25:20, 24:26, 25:14, 25:21)

Отборът на Левски Волей (София) спечели петото издание на традиционния турнир Красимир Димитров за юноши младша възраст, който се провежда в памет на бившия национал, вицепрезидент на БФВ и волейболен деятел.

Така за втора поредна година, след миналогодишния трофей, тимът на Сините взима първото място в турнира и печели Купата на Красимир Димитров. Седем състезатели от сегашния състав на Левски, както и треньорката Весела Братоева триумфират за втори път в този турнир.

На финала Левски Волей надигра Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 гейма (25:20, 24:26, 25:14, 25:21), като с този успех показа, че на предстоящото републиканско първенство през месец юни ще бъде един от основните претенденти за титлата. Не по-малко интересен бе и спорът за третото място, където изненадващо Славия (София) надигра Виктория Волей (Пловдив) и спечели бронзовите медали в турнира. Белите се наложиха с 2:1 (25:20, 15:25, 16:14 ), като остана домакинското удовлетворение от присъствието сред трите най-добри тимове в надпреварата.

Петото място бе спечелено от тима на ЦСКА (София), който победи Миньор (Перник) с 2:0