2. Волейбол
  3. Отборът на Тренто бе безкомпромисен гост на Палма де Майорка - 3:0 гейма (25:17, 25:20 и 25:18)

Гостуването на Балеарските острови се оказа голяма стъпка към класирането на Тренто на четвъртфиналите на Шампионска лига “INDESIT”. Мачът срещу Палма де Майорка бе генерална репетиция за момчетата на Радостин Стойчев, които тази седмица се изправят срещу Копра Пиаченца в поредния кръг от редовния сезон на италианската Серия А.

Матей Казийски и компания отново показаха възможностите си и бяха безкомпромисни – 3:0 гейма (25:17, 25:20 и 25:18) и никакъв шанс за испанците в домакинския им мач. Тазвечершната победа на италианците почти решава изхода от сблъсъка с отбора от Майорка и реваншът в PalaTrento следващата седмица се превръща в “мач за протокола”.

Тренто бяха решени тази вечер да постигнат победата възможно най-бързо и пестеливо, за да запазят силите си за важната битка с Копра Нордмеканика Пиаченца. Така “разправата” с испанския тим приключи за час и десет минути пред 800 зрители.

Разпределителят на Тренто – Никола Гръбич отново бе неотразим с точните си отигравания. Той допринесе за успеха с 15 точки, като седем от тях бяха в първата част на двубоя.

Втората част бе най-трудната за италианския тим. Волейболистите на Палма де Майорка успяха да поведат с 18:16, но в крайна сметка активът им в този гейм стигна до 20 точки и неуспех в мисията да спрат устрема на шампиона на Апенините.

Матей Казийски бе на обичайното си добро ниво и отбеляза 10 точки, като ефективността в атака на българския ас бе 54%.

Старши треньорът на Тренто Радостин Стойчев остана доволен от мача. "Контролирахме играта и това ни помогна да стигнем до победата. Вторият гейм бе най-труден за нас, най-вече поради грешките, които допуснахме. Доволен съм от резултата, защото това ще ни направи по-спокойни за реванша”, коментира Стойчев след мача.

Вторият мач между тези съперници е на 18 февруари от 21.30 часа, българско време.

Палма де Майорка: Торес, Перес Урнао, Степаненко, Хайме Фареса, Контрерас (L), Диас Ромера,Каринели.
Треньор: Марсело Мендес.

Итас Диатек Тренто: Риад, Гръбич, Казийски, Бирарели, Висото, Винярски, Бари(L),Делла Лунга, Зигалдо, Стефанов
Треньор: Радостин Стойчев