2. Волейбол
  3. Паднахме на 9-о място във волейболната ранглиста

Паднахме на 9-о място във волейболната ранглиста

Националният отбор по волейбол на България регистрира спад от две места в световната ранглиста. След месечното обновяване на класацията тимът на Радостин Стойчев се намира на девета позиция.

Спадът се дължи на провеждането на Световната купа в Япония, в която България не взе участие. Волейболистите нямаха официални мачове през ноември и остават със 112.5 точки.

Лидер в подреждането продължава да е световният шампион Бразилия. Отборът на Бернардо Резенде зае трето място в Световната купа и си осигури олимпийска квота за игрите в Лондон догодина. Бразилските волейболисти оглавяват подреждането с 300 точки.

Победителят в тазгодишната Световна лига - Русия, остава на втора позиция. "Сборная" спечели убедително Световната купа и скъси преднината на "селесао" до 30 точки. Италия запази третата си позиция в ранглистата с 226 точки.

Полша прави най-голям скок в челото, като се изкачва с четири места до четвърта позиция. Поляците завършиха втори в Световната купа и също спечелиха право да участват на олимпиадата през 2012 г.

Европейският шампион Сърбия губи две позиции и вече заема седмо място в ранглистата. Сръбските волейболисти се представиха разочароващо в Световната купа и завършиха осми.

Те не успяха да спечелят олимпийска квота и заедно с Италия ще участват на квалификационния турнир в София през май следващата година. Пред Сърбия в подреждането са САЩ и Куба, а Аржентина се изкачи с една позиция до осмо място. Първата десетка се допълва от Китай.