2. Волейбол
  3. Паднахме от Франция, но спечелихме турнира

Паднахме от Франция, но спечелихме турнира

Мъжкият национален отбор на България загуби последния си мач от международния турнир във Франция с 2:3 (25:23, 21:25, 25:19, 22:25, 12:15) от домакините. Въпреки това обаче, нашите спечелиха надпреварата, тъй като събраха 7 точки в крайното класиране, а „петлите” останаха с шест. Двубоят продължи малко повече от два часа.

Първият гейм приключи с успех за избраниците на Силвано Пранди с 25:23 за 22 минути игра.

Вторият гейм обаче започна добре за Франция, които поведоха със 7:3 и 8:4. Въпреки, че малко преди втория задължителен таймаут резултатът бе изравнен - 15:15, в крайна сметка Франция записа 25:21 и възстанови равновесието в геймовете.

Третата част премина под диктовката на българските волейболисти, които почти през цялото време водеха с 5 - 6 точки, за да я затворят в крайна сметка при 25:19.

Четвъртият гейм започна по-добре за домакините, които до моменти имаха аванс от 4 точки - 10:6. Малко по-късно обаче, нашите изравниха 13:13, за да се оттеглят на задължителна почивка след успешна атака. Двубоят продължи точка за точка още няколко минути преди Франция да дръпне с 24:21 и да приключи гейма при 25:22, за да се стигне до тайбрека.

В него „петлите” дръпнаха с 6:3, но след три поредни точки българите изравниха - 6:6. Двата отбора продължиха да се дебнат в резултата, като никой не успяваше да вземе някакво предимство до 11:11. Тогава избраниците на треньора Филип Блан успяха да дръпнат с 14:11, а след това и да приключат двубоя с 15:12 и крайното 3:2.

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро