2. Волейбол
  3. Паднахме от Турция на волейбол при жените – 1:3

Паднахме от Турция на волейбол при жените – 1:3

Националният женски отбор по волейбол претърпя лошо поражение от състава на Турция с 1:3 (13:25, 24:26, 26:24, 21:25) гейма за 1 час и 41 минути игра. Срещата е от турнира „Файнъл Фор” на Европейската лига, който се провежда в Кайзери (Турция). Така представителките на домакините ще спорят за златните медали със състава на Сърбия, който по-рано днес се наложи трудно над Франция с 3:2 гейма. За нашите момичета остана мача за 3-о и 4-о място, в който те ще премерят сили именно с французойките. И двата двубоя ще се изиграят утре.

Първият гейм бе катастрофален за нас, тъй като нашите момичета изглеждаха много притеснени, а домакините бяха подкрепяни бурно от традиционно фанатичната си публика. Частта завърши 25:13 за туркините за едва 20 минути игра. Вторият гейм бе далеч по-равностоен и двата тима се движеха точка за точка до самия край. Все пак домакините взеха и втората част с 26:24 и така поведоха с 2:0 гейма.

Все пак „лъвиците” се посъбудиха в третата част и успяха да я спечелят драматично с 26:24. В четвъртия гейм обаче нищо не бе в състояние да спре представителките на Турция, които взеха ранна преднина от четири точки, която в един момент нарасна на осем, а след това затвориха мача с 25:21 точки.

Най-резултатна за домакините бе Дарнел Неслихан, която завърши двубоя с 20 точки, 17 от атака, 2 от блокада и 1 от начален удар. За българките най-добре се представи Елена Колева, която събра 13 точки, 10 от атака и 3 от блокада.