2. Волейбол
  3. Пак на дъното! Аут сме от Гран при 2011

Пак на дъното! Аут сме от Гран при 2011

Паднахме с 0:3 от Германия в Каляри

Националният ни дамски отбор по волейбол завърши със загуба квалификационния турнир за Гран при (еквивалент на Световната лига при мъжете) през 2011-а година, след като отстъпи с 0:3 гейма (24:26, 26:28, 22:25) на отбора на Германия. Срещата се игра в зала „Пала Рокфелер” в Каляри, а след поражението „лъвиците” официално загубиха шансовете си за участие на Гран при следващата година.

Така нашите завършиха надпреварата с едва една победа и четири загуби и остана на последното 6-о място. 5-и останаха европейските вицешампионки от Холандия, които са с по-добри показатели от момичетата на Драган Нешич. По-късно тази вечер е последната среща на турнира между домакините от Италия и световния шампион Русия, който вече спечели квота за Гран При 2011. "Скуадра адзура" трябва да спечели само два гейма, за да завърши трета и да завоюва последната трета квота за Гран При догодина, но при загуба от рускините квотата ще отиде при Турция, която в първия мач днес разгроми "лалетата" с 3:0 гейма.

Съставите на двата отбора:

БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова 3, Цветелина Заркова 10, Ева Янева 2, Добриана Рабаджиева 8, Страшимира Филипова 13, Емилия Николова 15 - Мария Филипова-либеро (Антонина Зетова, Гергана Маринова, Мария Каракашева, Елица Василева 6)
Старши-треньор: Драган Нешич

ГЕРМАНИЯ: Катлийн Вайс 5, Кати Радцувайт6, Корина Сушке 11, Хайке Бейер 8, Маргарета Козух 17, Марен Бринкер 11 - Керстин Цшерлих-либеро (Лиса Томсен 1, Денис Ханке, Кристияне Фюрст, Сашка Хипе, Анне Матес)
Старши-треньор: Джовани Гуидети (Италия).