2. Волейбол
  3. Пак прегазихме Корея в Световната лига (видео)

Пак прегазихме Корея в Световната лига (видео)

България взе безпроблемна победа с 3:0 гейма в Инчон, събра 7 точки в актива си и излезе на второто място в група „А”

Националният отбор на България по волейбол записа нов категоричен успех с 3:0 гейма (25:22, 25:21, 25:22) над тима на Южна Корея в Световната лига. Момчетата на Пранди бяха пълновластни господари в зала „Самсан Уърлд Джимназиум” в Инчон и съвсем заслужено стигнаха до нова категорична победа над Корея, след като и във вчерашния мач не дадоха гейм на своя домакин. С този успех България събра 7 точки в актива си и излезе на второ място в група „А”, където безапелационен лидер е тимът на Холандия с пълен актив от 9 точки. Тази нощ „лалетата” разбиха световния шампион Бразилия като гост с 3:0 гейма. „Кариоките” пък остават трети с 5 точки. Корея пък остава да е без спечелена точка след 4 изиграни мача.

Срещата започна с леко предимство за България, а първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 в наша полза. След това, вдъхновени от мощната игра на Тошко Алексиев, българите стигнаха до преднина от 14:9, но впоследствие корейците направиха силна серия и намалиха на 13:15, което предизвика и поискването на Пранди за прекъсване. Ново такова, този път поискано от треньора на домакините, дойде при резултат 18:14 за България.

Корея отново направи силна серия след няколко точки и намали на 20:21, за да дойде и второто прекъсване, поискано от Пранди. След него България докара до 24:21 и след аут от сервис на Йосифов за 22:24, Ким заби топката в мрежата при изпълнение на сервис и даде гейм за България - 25:22.

Във втория гейм първото техническо прекъсване дойде при 8:5 точки за България. След него нашите дръпнаха с 15:9, благодарение на отлична игра на Йосифов, а второто прекъсване дойде при при 16:10. След него Корея направи 3 поредни точки и Пранди моментално поиска ново прекъсване. След това обаче всичко си дойде на мястото и „трикольорите” дръпнаха с 18:14, когато и Корея поиска техническо прекъсване. Разликата набъбна на 21:15, но домакините намалиха на 21:24, за да може Тошко Алексиев да узакони и втория гейм в полза на България с мощен удар по диагонала - 2:0.

Корейците стартираха силно третия гейм и поведоха с 5:0. Впоследствие обаче Владо Николов заигра много силно и нашите успяха да намалят на 7:8, когато дойде и първото техническо прекъсване в гейма, поискано от Корея. След него обърнахме резултата с още по-добра игра, а при 16:15 в наша полза дойде второто прекъсване. По-силната игра на България продължи и момчетата на Пранди спечелиха с 25:22 третия гейм, с което узакониха втора чиста победа на корейска земя.

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ: Сун-Су Хан, Сун-Мин Мун, Дон-Жин Кан, Йо-Хан Ким, Хюн-Йон Ха, Юн-Сук Шин - О-Хюн Йео-либеро
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Виктор Йософов, Николай Николов – Теодор Салпаров-либеро (Владислав Иванов, Теодор Тодоров)