2. Волейбол
  3. Пълдин стана шампион в Б дивизия на Volley Mania

Пълдин стана шампион в Б дивизия на Volley Mania

Звездовищата и Ихтиман ще играят в баражите за влизане в елита през есента

Волейболистите на Пълдин станаха шампиони в Б дивизия на Любителската волейболна лига Volley Mania. Пловдивчани победиха с 3:1 (20:25, 25:19, 25:19, 25:9) ОКИСС 93 в интересен финал пред около 150 зрители в зала „Панайот Пондалов”.

В първия гейм ОКИСС 93 започна по-съсредоточено и се възползва от грешките на сервис и в нападение на съперника, за да поведе с две точки. Пловдивчани постепенно изравниха резултата. Двата отбора показаха отлична защита, а разпределителите Петко Георгиев и Дончо Гаврилов направиха няколко много хубави отигравания. ОКИСС 93 си върна инициативата в решителните моменти и поведе с 23:19, след което нямаше трудности да спечели гейма с 25:20.

Пълдин взе преимущество във втората част и поведе с две точки. В средата на гейма пловдивчани показаха малко разколебаване, от което съперникът не се възползва и разликата стана три точки за 20:17. След две грешки в атака Пълдин се мобилизира и стигна до 25:19.

С отлична серия на Илия Бухов на начален удар Пълдин поведе с 5:1 в третия гейм. На двете технически прекъсвания пловдивчани запазиха преднината си от четири точки за 8:4 и 16:12. С мощна атака през центъра на Тодор Данков символичните домакини във финала стигнаха до 21:15. Окисите върнаха три точки, третата от които след успешен блок на Любомир Лахчев. Пълдин отговори също с три точки след добри отигравания на Данков и след това затвори гейма при 25:19.

На крилете на положителните емоции пловдивският отбор тръгна силно и в четвъртия гейм, в който поведе с 9:2. ОКИСС 93 започна да греши по-често и се стигна до 14:4. До края на мача Пълдин продължи да играе с хъс и заслужи победата си при 25:9. Звездовищата спечелиха бронзовите медали. Жълто-сините се наложиха убедително с 3:0 (25:21, 28:26, 25:11) над Ихтиман.

Капитанът Ангел Ангелов и съотборниците му подобриха значително играта си спрямо полуфинала с Пълдин и заслужиха третото място в дивизията. Най-оспорван беше вторият гейм, в който Звездовищата успяха да излязат победители след 28:26. В третия Ихтиман се пречупи и жълто-сините спечелиха с лекота.

Звездовищата и Ихтиман ще играят в баражите за влизане в елита през есента. Те ще спорят за двете места заедно с Металиченца и Каска с лампа.