2. Волейбол
  3. Панатинайкос (Атина) победи съгражданките си от Маркопуло в турнира "Чалъндж къп" при жените

След като през уикенда женският Панатинайкос (Атина) победи съгражданките си от Маркопуло в среща от националното първенство на Гърция, днес двата тима се срещнаха отново, този път в четвъртфинален мач от евротурнира за Купата на претендентите. Отново победа записаха Фиданка Сапаревска и компания.

В залата на Маркопуло, Панатинайкос победи с 3:1 (19:25, 25:17, 25:20, 25:20) и едва ли ще има проблеми с класирането си за финалната четворка на турнира в реванша на свой терен другата седмица. Централната блокировачка Сапаревска игра отлично срещу бившия си клуб и стана топреализаторка на мача, отбелязвайки 19 точки (2 аса, 12 атаки, 5 блокади). Евгения Василева пък записа 11 точки и стана втора по резултатност сред състезателките на Маркопуло.

В другата днешна среща с българско участие от третия по сила евротурнир Рабита (Баку, Азербайджан) на Анна Миланова и Емилия Серафимова направи задачата си за класиране на полуфинал доста трудна, след като загуби у дома от Албасете (Албасете, Испания) с 1:3 (25:14, 23:25, 18:25, 18:25).

Утре вечер от 21:30 б.в. в мач от същия турнир Монте Скиаво Банка Марке (Йези, Италия), воден от националния селекционер на България Драган Нешич, ще приеме УССПА (Алби, Франция), където играе българката Десислава Горанова.