2. Волейбол
  3. Първа победа за КВК Габрово през пролетта

Първа победа за КВК Габрово през пролетта

Волейболистите на КВК Габрово постигнаха първа победа през пролетния полусезон след три поредни загуби. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов успяха да надиграят категорично у дома Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:17) в първи мач от XI кръг, игран пред близо 500 зрители е зала "Орловец".

Волейболистите  на КВК Габрово постигнаха първа  победа през пролетния полусезон  след три поредни загуби. Възпитаниците  на треньора Любомир Герасимов успяха да надиграят категорично у дома Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:17) в първи мач от XI кръг, игран пред близо 500 зрители е зала "Орловец".

Габровци спечелиха  убедително първия гейм с 25:19 благодарение на силната игра на Христо Запрянов, който показа отлична сработеност  с новия разпределител на отбора Галин Николов. Втората част на срещата бе най-равностойна и изпълнена с множество обрати. Въпреки това домакините успяха да надделеят с 25:22. В основата на успеха отново бяха Запрянов и Николов, но в края на гейма блесна и Георги Михов чрез силната си игра през центъра и отличната си блокада. Момчетата на Любомир Герасимов бързо дръпнаха в третия гейм с 11:5 след няколко фантастични отигравания на Галин Николов и Георги Михов. Разликата се запази до 18:13 благодарение отново на силната игра в атака на Христо Запрянов, след което КВК Габрово без проблеми затвориха гейма при 25:17, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатен за габровския отбор закономерно  стана Христо Запрянов със 17 точки. По този начин КВК Габрово се изравни  с лидера Калиакра (Каварна), които утре гостува на УНСС, начело във Висшата лига с по 19 точки. В следващия кръг КВК Габрово гостува именно на Калиакра в дербито на кръга.

КВК ГАБРОВО - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

ГАБРОВО: Илиян  Георгиев, Галин Николов, Ивайло Иванов, Христо Запрянов, Георги Михов, Валентин Петков - Атанас Митрев-либеро (Димитър Божилов)

Старши-треньор: Любомир Герасимов

МИНЬОР: Станислав  Михеев, Милен Маринов, Стойчо Рабаджиев, Владимир Котев, Симеон Харалампиев, Лъчезар  Праматаров - Диян Буюклиев-либеро (Мартин Ждеров, Емил Николов, Адриан Аначков

Старши-треньор: Ангел Василев.