2. Волейбол
  3. Пирин Балканстрой разби Монтана с 3:0 гейма

Пирин Балканстрой разби Монтана с 3:0 гейма

Волейболистите на Пирин Балканстрой постигнаха първа победа от три мача, след като преди минути разбиха с 3:0 гейма (25:17, 25:21, 25:22) слабака Монтана. Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на 6-ия кръг на турнира „Атаро Клима”, който е част от националната Суперлига.

След двете си поредни загуби от Арда и ЛукОйл, сега символичните домакини от Разлог започнаха много активно срещата. Те натрупаха аванс от няколко точки още в началото на първата част и не го изпуснаха до нейния край. Най-активен в редиците на Пирин за пореден мач бе Ивайло Пенчев, а тимът на Монтана бе засрамен в първия гейм, губейки го със 17:25.

Втората и третата част бяха малко по-оспорвани, но така или иначе символичните гости не съумяха да се противопоставят на своя опонент. Блокадата на Монтана така и не успяваше да се справи с високите атаки на състезателите на Пирин, а в ключовите моменти нервите на монтанчани не издържаха и те на няколко пъти стреляха в мрежата.

Така отборът от Разлог спечели втората и третата част, съответно с 25:21 и 25:22 и така си осигури класически успех с 3:0 гейма над Монтана.