2. Волейбол
  3. Пирин Балканстрой с лесна победа на Славия

Пирин Балканстрой с лесна победа на Славия

Отборът на Пирин Балканстрой (Разлог) победи с 3:0 (25:20, 30:28, 25:23) гейма Славия (София) в последния ден от турнира за Купа Филипови 2000 в Бургас. Така "белите" останаха седми в крайното класиране на Суперлигата и, ако не станат шампиони след плейофите, ще играят плейаут срещу КВК Габрово (Габрово) за оставане сред елита. Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който по-рано днес победи Арда (Кърджали) с 3:2, си върна шестата позиция и оцеля в Суперлигата и за следващия сезон.

В първия гейм разложани бяха безкомпромисни и го спечелиха с 5 точки разлика. В следващите две части настъпи истинската драма за Славия. Във втория гейм те имаха аванс от 4-5 точки през по-голямата част от времето, но не го удържаха в края и загубиха с 28:30. В третата част Пирин имаше инициативата до 21:18. Последваха 5 безответни точки за софиянци и те вече се виждаха като победители в гейма, когато с наивни грешки допуснаха Пирин да спечели следващите 4 разигравания, а с това и мача.

Александър Горбатков от Пирин стана топреализатор на мача, отбелязвайки 18 точки (1 ас, 15 атаки, 2 блокади) срещу бившите си съотборници. Иван Димитров от Славия, Ивайло Филипов от Пирин и съотборникът му Станислав Петков завършиха с по 12 точки. Момчетата на Мирослав Живков завършиха четвърти в Суперлигата и ще играят четвъртфинален плейоф с петия Арда (Кърджали), докато Славия има трудната задача да играе с втория ЛукОйл Нефтохимик (Бургас).