2. Волейбол
  3. Пирин-Балканстрой с победа и загуба преди старта на Суперлигата

Пирин-Балканстрой с победа и загуба преди старта на Суперлигата

Волейболният Пирин-Балканстрой записа победа и загуба в последните контроли на отбора преди старта на Суперлигата, предаде кореспондент на Novsport.com. Възпитаниците на треньора Мирослав Живков в два поредни дни се изправиха срещу бургаския ЛУКойл-Нефтохимик, като в първата среща победиха с 3:1 гейма, а днес отстъпиха на своите домакини с 0:3.

Треньорът на Пирин-Балканстрой даде шанс за изява на всичките си 12 състезатели, които пътуваха до Бургас за двата спаринга. Въпреки, че взе участие и в двата мача, венецуелският национал Франциско Сотелдо все още не е възстановен от контузията, която получи именно срещу ЛУКойл-Нефтохимик в последния мач от турнира "Купа Пирин" в Разлог.

В събота Пирин-Балканстрой приема в своята зала "Септември" новия член на Националната волейболна лига Славия, а Марек Юнион Ивкони е гост на ЦСКА по същото време.