2. Волейбол
  3. Пирин-Балканстрой стана шампион при юношите младша възраст

Пирин-Балканстрой стана шампион при юношите младша възраст

Волейболният отбор на Пирин-Балканстрой заслужено стана шампион на Държавното първенство за юноши, което се проведе в Дупница. На финала разложани победиха с 3:0 гейма Виктория Волей от Пловдив и триумфирайа с купата. Така възпитаниците на школата на Пирин-Балканстрой си върнаха за миналогодишната загуба на финала от тях с 1:3 гейма насред Разлог.

Младежкият национал от отбора на новия шампион Николай Пенчев, който изнесе много тежки мачове с първия отбор на Пирин бе отличен с приза за най-полезен играч (MVP). Неговият съотборник Атанас Видин получи наградата за най-добро либеро на турнира.

В малкия финал за третото място домакините от Марек Юнион Ивкони победиха с 3:2 гейма Миньор (Перник), а първия гейм завърши с рекордно много отбелязани точки 41:39 в полза на Миньор. В подреждането на пета позиция се нареди отбора на Славия, а Левски и ЦСКА останаха шести и седми  в класирането. Пловдивският Локомотив се класира на последното, осмо място.