2. Волейбол
  3. Пирин Балканстрой взе първия мач за титлата

Пирин Балканстрой взе първия мач за титлата

Тимът спечели с 3:1 срещу Марек Юнион-Ивкони и е на успех от титлата във волейболното ни първенство при мъжете

Волейболистите на Пирин Балканстрой са само на един успех от спечелване на първа титла на България, след като победиха Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 гейма в в първата финална среща в Суперлигата за мъже, която се игра в препълнената до краен предел зала "Септември" в Разлог.

Двубоят бе изключително оспорван, но в крайна сметка домакините стигнаха до победата. Пирин Балканстрой спечели първия гейм с 25:21, но резултатът набързо беше изравнен след категорично 25:14 за Марек във втората част.

Пирин надделя с 25:23 в третия гейм, който беше най-равностойния в срещата, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Вторият финален двубой ще се играе на 17 април (вторник) от 17,30 часа в Спортната зала в Дупница. Играе се до 2 победи от 3 мача. Ако се стигне до трети мач, то той ще се проведе на 20 април, отново в Разлог.