2. Волейбол
  3. Пирин –Балканстрой записа първа загуба за годината

Пирин –Балканстрой записа първа загуба за годината

Волейболният Пирин –Балканстрой започна годината със загуба от ЛУКой-Нефтохимик в контролна среща играна в зала „Септември” в Разлог

Волейболният Пирин –Балканстрой започна годината със загуба от ЛУКой-Нефтохимик в контролна среща играна в зала „Септември” в Разлог. Възпитаниците на Мирослав Живков загубиха с 0:3 гейма ( 20:25, 26:28, 21:25) от по-опитния си съперник от Бургас.

Двата отбора изиграха и допълнителен четвърти гейм, в който участие взеха юношите на двата тима. Тайбрекът също бе спечелен от гостите от Бургас с 16:14. Младежкият национал от състава на домакините Николай Пенчев игра цял мач на мястото на капитана Благовест Кантранджиев, който днес получи почивка от своя наставник. Венецуелският национал Франциско Сотелдо също е възстановен и игра през целия двубой.

В събота Пирин –Балканстрой започва втория полусезон в Суперлигата с гостуване на Славия в София. Преди нова година клубът от Разлог загуби и проверката с ЦСКА, която бе част от предсезонната подготовка. Тогава Пирин –Балканстрой загуби четирите части, които се бяха разбрали да изиграят двата отбора.