2. Волейбол
  3. Пирин шокира Нефтохимик в мъжкото волейболно първенство

Пирин шокира Нефтохимик в мъжкото волейболно първенство

Вицешампионите на Николай Желязков със загуба в Разлог

Волейболистите на Пирин (Разлог) изненадаха вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) и ги победиха с 3:1 гейма (25:23, 13:25, 25:22, 25:21) в среща от третия кръг на  Efbet Супер Волей, който се състоя в зала “Септември” в Разлог.

Възпитаниците на Благовест Катранджиев спечелиха оспорваната първа част с 25:23. Във втората бургазлии се развихриха и прегазиха домакините с 25:13.

Равностойната игра се запази в цялата трета част. Равенството се запази до 22:22. Успешна единична блокада на Костадин Гаджанов срещу атака на Николай Учиков изведе Пирин до геймбол при 24:22. Юлиус Фиркал атакува в аут и тимът от Разлог победи в третата част с 25:22.

Четвъртата част също бе много равностойна. Равенството се запази от 9:9 до 14:14. Успешна атака на Александър Симеонов и 17:15 за Пирин. Юлиус Фиркал атакува в аут и домакините поведоха с 18:15. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик Остра атака на Васил Атанасов в центъра и 20:17 за Пирин. Успешна атака на Спас Байрев доведе до 21:18. вицешампионите от Нефтохимик намалиха до 20:21. Благовест Катранджиев взе прекъсване за домакините. Петър Петров атакува успешно за Пирин и 22:20. Николай Учиков пристъпи линията за атака и тимът от Разлог поведе с 23:20. Николай Желязков взе второто си прекъсване в тази част. Ас на Любомир Агонцев изведе домакините до мачбол при 24:20. Пирин взе четвъртата част с 25:21 след успешна така на Петър Петров по блокадата.