2. Волейбол
  3. Пирин спечели у дома срещу Габрово с 3:1 гейма в отложен мач

Пирин спечели у дома срещу Габрово с 3:1 гейма в отложен мач

Най-резултатен с 20 точки бе Йордан Желязков

Пирин победи неочаквано лесно евротурнирния боец КВК Габрово. В Разлог момчетата на бившия наставник на Пирин Любо Герасимов играха много слабо. Любимецът на публиката в Разлог до преди няколко сезона Станислав Петков-Балки беше извън нерви през целия мач. Играчът на гостите искаше да докаже пред някои от бившите си съотборници, че не все още го бива да играе за Пирин, но не успя да впечатли с представянето си.

Волейболистите на Пирин играха настървено и заслужено спечелиха срещу представителя на България в Чалъндж Къп. Единствено във втория гейм пиринци се поизпотиха и загубиха, но стигнаха до два мачбола при условие, че губеха с 10:16.

Най-резултатен с 20 точки бе Йордан Желязков (3 аса, 2 блокади, 39 % в нападение). 15 добави капитанът Благовест Катранджиев (3 аса, 48 % в атака).

Така КВК остава на трето място в класирането с актив от 17 точки, а Пирин се изкачи на четвърто също със 17 точки, но с по-лош точков коефициент. Отборът от Габрово обаче има още един отложен мач - срещу шампиона Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който ще се изиграе в четвъртък.

Пирин Разлог - КВК Габрово 3:1 (25:22; 27:29; 25:18; 25:16)