2. Волейбол
  3. Пламен Константинов записа победа и като треньор

Пламен Константинов записа победа и като треньор

Гибона дебютира начело на Зираатбанк с успех срещу българския шампион ЦСКА

Шампионът на България ЦСКА загуби контролата със Зираатбанк с 2:3 гейма (18, -20, 21, -22, -14). Двубоят се игра в Правец и продължи 104 минути.

Това беше и треньорски дебют за доскорошния капитан на държавния ни тим Пламен Константинов, който преди около месец подписа договор с турския отбор.

За ЦСКА не взеха участие Ивайло Стефанов, Тодор Тодоров и Филип Майо. Ники Иванов и Евгени Иванов играха само в първия гейм. След третия пък отиде да се облича и Стоян Самунев.

Най-резултатен в двубоя бе младокът Иван Крачев с 19 точки, но само 40 процента успешна атака. С 11 завърши Иван Колев, а 10 - Стоян Самунев. Централният блокировач бе с 89 процента успешна атака.

Турският национал Кадир пък направи 14 точки за Зираатбанк.

Двата отбора ще се срещнат отново в сряда, като мачът ще е в зала "Васил Симов" в София.