2. Волейбол
  3. По загуба и победа за Михайлов и Славев във Франция

По загуба и победа за Михайлов и Славев във Франция

Загуба и победа записа отборът на Данаил Михайлов Фойе Лек (Сен Куентин) в последните си два мача от френския шампионат. Михайлов и компания загубиха като гости от съперника на българския ЦСКА (София) в Група B от Шампионската лига Тур (Тур) с 1:3 (25:17, 17:25, 12:25, 15:25).

Бившият български национал отбеляза 6 точки в срещата. У дома Фойе Лек спечели "българското дерби" с ТЛМ (Туркоан) с 3:1 (22:25, 25:20, 25:23, 25:23). В този мач Михайлов се отчете с 5 точки, а Божидар Славев стана топреализатор за гостите с 13 точки. На свой ред пък ТЛМ победи друг участник в Шампионската лига, Пари Волей (Париж), с 3:1 (25:21, 25:19, 20:25, 25:19) у дома. Славев отбеляза 10 точки в този мач, а Тодор Скримов не влезе в игра за гостите. Младокът обаче влезе като резерва във втория гейм от домакинската загуба на Пари от Тур с 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 22:25) и реализира 2 точки.

Отборът на младия Кристиян Банчев Алес (Алес) регистрира две загуби в последните два кръга - 0:3 (23:25, 17:25, 22:25) у дома срешу Оаз Университе (Бове) и 1:3 (19:25, 15:25, 25:19, 26:28) като гост на Нис (Ница). Банчев се появи в игра като резерва само във втория гейм от първия мач и не записа точков актив.

Останалите български волейболисти в Про А маскюлин, Атанас Търкаланов и Евгени Цветков, не записаха игрово време в последните два кръга. В класирането води Тур с 36 точки от 13 победи и 1 загуба. ТЛМ е втори с 29 точки от 10 победи и 3 загуби. Пари Волей и Фойе Лек са съответно на шесто и седмо място с по 23 точки. Алес е петнадесети с 8 точки.