2. Волейбол
  3. Победа в Чехия приближи КВК Габрово към 1/16 финалите на "Чалъндж Къп"

Победа в Чехия приближи КВК Габрово към 1/16 финалите на "Чалъндж Къп"

КВК Габрово победи като гост чешкия Бърно с 3:1 (25:23, 25:23, 26:28, 27:25) гейма в първия мач от втория кръг на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж къп". Срещата продължи близо два часа.

След този успех българският тим увеличи шансовете си да се класира за 1/16-финалите на надпреварата.

В първия сет българските волейболисти за пръв път поведоха при 15:14, а след това 24:20 нямаха проблеми и след 27 минути водеха с 1:0 гейма. Във втората част домакините имаха преднина от 4-5 точки. Момчетата на Любомир Герасимов стигнаха до обрат - 21:20, а след 23:23 спечелиха последните две точки в гейма.

Българите имаха преднина от три точки в третия гейм, но след 24:23 позволиха на чехите на изравнят и да спечелят с 28:26.

Волейболистите на Бърно водеха с 20:19 и 25:24 в четвъртия гейм, когато българите успяха да вземат последните три точки и да затворят мача.

Среща от втория кръг на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж къп":
Бърно (Чехия) - КВК Габрово (България) - 1:3 (23:25, 23:25, 28:26, 25:27)