2. Волейбол
  3. Победи за Петкова, Тодорова и Ненова в Азербайджан

Победи за Петкова, Тодорова и Ненова в Азербайджан

Волейболните отбори на Азеррейл (Баку) и Рабита (Баку) постигнаха чисти победи в "българските" дербита на четвъртия кръг от женската Суперлига на Азербайджан.

В "железничарски" сблъсък, Азеррейл, където играят бившата националка Илияна Петкова - Бебето и либерото Анелия Тодорова, победи Локомотив (Баку), където пък са Кремена Каменова и Мария Филипова, с 3:0 (28:26, 25:13, 27:25). Двата отбора са на противоположни краища на таблицата с класирането. Азеррейл е начело със 7 точки след 3 победи и 1 загуба, а Локомотив, който отстрани руския Омичка (Омск) в евротурнирите, все още няма победа в три изиграни мача от вътрешното първенство.

Отборът на националната ни разпределителка Диана Ненова - Рабита, участник в Шампионската лига, пък все още не познава вкуса на загубата. "Свързочничките" постигнаха третата си победа от три изиграни мача срещу Бакъй (Баку) на Полина Стойнева с 3:0 (25:20, 25:19, 25:17). С един мач по-малко, Ненова и компания са трети във временното класиране с 6 точки. Бакъй са четвърти с 5 точки след 1 победа и 3 загуби.

Новакът в Суперлигата Ширван (Губа), където се подвизават българките Таня Събкова и Симона Иванова, успя да измъкне един гейм от евроучастника Игтисадчи (Баку) - единствения тим в лигата без български волейболистки. Ширван загуби с 1:3 (14:25, 26:24, 22:25, 15:25) и към момента е на предпоследното пето място с 5 точки след 1 победа и 3 загуби, но с по-лошо геймово съотношение от Бакъй.

Последният пети кръг от първия полусезон в Суперлигата ще се играе на 22 декември (утре). Програмата му включва срещите Рабита - Ширван, Локомотив - Бакъй и Игтисадчи - Азеррейл. На 28 декември е отложеният мач от третия кръг между Локомотив и Рабита.