2. Волейбол
  3. Полша отнесе "лъвиците" с 3:1 на Евро 2013 (ВИДЕО)

Полша отнесе "лъвиците" с 3:1 на Евро 2013 (ВИДЕО)

Българkите запазват реални шансове да продължат напред в следващата фаза на шампионата.

Волейболните ни националки не успяха да сътворят втора изненада на Европейското първенство в Шверин, германия и отстъпиха с 1:3 гейма (22:25, 25:18, 13:25, 18:25) от състава на Полша. Момичетата на Марчело Абонданца започнаха много силно мача и макар да загубиха доста неприятно първия гейм – в който имаха аванс от 22:17, намериха сили да изравнят резултата. След това обаче на полето имаше само един отбор, като „дружина полска“ по доста категоричен начин затвори следващите две части.

Въпреки поражението българките запазиха реални шансове да продължат напред в следващата фаза на шампионата. Българските "лъвици" са на 3-то място в класирането с 2 точки след 1 победа и 1 загуба и при евентуален успех над Чехия ще се класират за плейофите. Чехкините също имат 2 точки след 1 победа и 1 загуба, но са с по-лошо геймово съотношение. Мачът между България и Чехия е утре (8 септември) от 16,00 часа българско време

От друга страна "Дружина полска" излезе на 2-ро място с 4 точки след 1 победа 1 загуба и утре ще играят с настоящия европейски шампион Сърбия, който е начело също с 4 точки след 1 победа и 1 загуба, в директен спор за първото място и директно класиране за 1/4-финалите.

България – Полша 1:3
(22:25, 25:18, 13:25, 18:25)

България: Лора Китипова – 4 точки, Добриана Рабаджиева – 11 т., Христина Русева – 4 т., Елица Василева – 13 т., Страшимира Филипова – 16 т., Емилия Николова – 7 т., Мария Филипова – либеро (Десислава Николова – 1 т., Цветелина Заркова – 3 т., Мария Каракашева – 1 т.)

Полша: Мая Токарска – 7 точки, Евелина Сиецка – 9 т., Кинга Каспържак – 4 т., Милена Радецка – 6 т., Агниешка Каколевска – 6 т., Катаржина Сковронска-Долата – 25 т., Паулина Май – либеро (Каролина Розицка – 11 т., Йоана Кацор – 4 т., Йоана Волош – 4 т., Катаржина Кониецна – 1 т.)