2. Волейбол
  3. Пранди вече втори, Владо Николов пада за втори път

Пранди вече втори, Владо Николов пада за втори път

Нова категорична победа записа тима на българския селекционер Силвано Пранди Модена в Серия А1. Заедно с помощника си Камило Плачи снощи Професора изведе клуба си до второ място във временното класиране, след като стигна срещу Лорето до 3:0 гейма (25:21, 25:20, 25:21) пред 2800 зрители.

За най-полезен на полето бе Лорето определен резервата на Модена Луис Аугусто Майорка Диас, който се появи във втория гейм и остана в третия, като постигна 9 точки, а съотборникът му Анхел Денис завърши с 17. за Лорето на Лука Морети Андрий Диачков постигна 10 точки.

Поражение обаче записа капитанът на България Владимир Николов с Кунео. Като гости те претърпяха втора загуба от началото на сезона, като паднаха от Монца с 2:3 гейма (22:25, 25:18, 22725, 33731, 13:15). Съставът на Мауро Беруто бе по-добър и изненада Кунео, като за успеха Мауро Гавото реализира 28 точки. Николов този път не бе най-резултатен за тима си, като завърши с 21 точки, а Уисман постигна 25.

Второто бълагрско дерби в този четвърти кръг на италианското първенство не се състоя, защото Йога Форли излезе без Иван Колев срещу Пинето на Мирослав Градинаров и победи с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:20). Националът и балкански шампион по плажен волейбол Градинаров остана резерва и влезе за кратко през втората и третата част, като направи 2 точки.

Отново без Венци Симеонов Вибо Валентиа взе успех, този път над Латина с 371 гейма (25:21, 25:19, 21:25, 25:22).

Лидер в Серия А1 продължава да бъде Сислей Тревизо, следва Модена на Силвано Пранди и Тренто на Радостин Стойчев.