2. Волейбол
  3. ПРОВАЛ: Волейболистите се изложиха срещу резервите на Иран (СНИМКИ)

ПРОВАЛ: Волейболистите се изложиха срещу резервите на Иран (СНИМКИ)

"Лъвовете" не успяха да се преборят дори за гейм пред страхотната публика в Пловдив

Волейболните ни национали претърпяха девето поражение в Лигата на нациите, след като отстъпиха на Иран с 0:3 (-23, -23, -21) в двубой от група 19, игран пред повече от 5000 зрители в пловдивската зала "Колодрума". Родните привърженици за втори пореден ден създадоха стахотна атмосфера, но този път "лъвовете" не можаха да ги зарадват.

България остава на 12-а позиция в класирането с 13 точки (5 победи, 9 загуби). Иранците са лидери в таблицата с 36 точки (12 успеха, 2 поражения).

Селекционерът Силвано Пранди заложи на Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Красимир Георгиев, Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Розалин Пенчев и Теодор Салпаров (либеро).

От състава на гостите пък отсъстваха основни играчи. Селекционерът Игор Колакович им беше дал почивка, след като тимът му вече се класира за финалната шестица на надпреварата.

България поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Националите продължиха поддържат аванс от три точки за 10:7 и 12:9. Съперникът изравни при 13:13. Второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за България. Последваха две безответни точки за Иран, а Цветан Соколов изравни при 20:20. Пурия Яли направи 23:21 за гостите и Силвано Пранди взе прекъсване за България. При 24:23 Красимир Георгиев сгреши началния удар и Иран поведе в геймовете.

Началото на втория гейм бе идентично - равностойна игра, след което родните представители поведоха. "Персите" изравниха за 5:5, след което отново домакините поеха инициативата. Играта отново тръгна точка за точка, до 15:15 двата отбора се догонваха. Волейболистите на Игор Колакович се откъснаха с 4 точки. Българските национали скъсиха част от дистанцията, но късметът отново бе на страната на Иран и авансът се увеличи на 2:0 гейма.

Третата част стартира под диктовката на гостите. При 5:5 интригата се завърна, след което Цветан Соколов и компания натрупаха аванс. Българската доминация продължи, като родните играчи поддържаха темпото до 16:13. Съперникът опита да си върне първоначалната доминация, но не се случи. Двата тима поддържаха интригата жива почти до края на частта, но азиатците дръпнаха и не оставиха шанс на нашите момчета, като записаха чист успех.

Утре са последните срещи от груповата фаза - "лъвовете" излизат срещу Сърбия, а Иран среща САЩ. Мачовете са от 20:40 и 17:00 ч.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БЪЛГАРИЯ: Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Красимир Георгиев - Теодор Салпаров-либеро
СЕЛЕКЦИОНЕР: СИЛВАНО ПРАНДИ