2. Волейбол
  3. Раковски спечели петата си победа във Volley Mania

Раковски спечели петата си победа във Volley Mania

Шампионът от 2010 г. се наложи с 3:1 (25:23, 18:25, 25:19, 25:12) срещу The Team в мач от седмия кръг

Волейболистите на Раковски спечелиха петата си победа в редовния сезон от елитната дивизия в Любителската волейболна лига Volley Mania. Шампионът от 2010 г. се наложи с 3:1 (25:23, 18:25, 25:19, 25:12) срещу The Team в мач от седмия кръг.

Съставът от Пазарджик влезе добре в двубоя, но загуби оспорвания първи гейм. Във втория гостите показаха много силна игра и успяха да изравнят.

Раковски намери сили да направи обрат не само в резултата, а и в представянето си на полето. Капитанът Борислав Константинов и съотборниците му дадоха само 12 точки на съперника в оказалия се последен четвърти гейм.

С успеха си Раковски събра 14 точки и излезе начело в група А. Шампионът Plovdiv Volley премина категорично през срещата си с ОКИСС 93 и спечели с 3:0 (25:20, 25:19, 25:16) в София. Пловдивчани са втори в групата с 13 точки, а The Team има 12 точки.

Каска с лампа надделя с 3:1 (25:22, 33:31, 23:25, 25:21) срещу Светците в много интересен мач от група В. Първият шампион във Volley Mania (от 2006 г.) взе един от най-дългите геймове през сезона, което даде сериозно предимство за отбора.

Каска с лампа излезе на третото място в групата с 11 точки, с колкото е и съставът на Светците, който е втори. Начело е отборът на Гладиаторите с 12.