2. Волейбол
  3. Раковски взе преднина срещу шампиона в четвъртфиналите на Volley Mania

Раковски взе преднина срещу шампиона в четвъртфиналите на Volley Mania

Носителят на Купата на Volley Mania - Los Invalidos, също започна успешно участието си в плейофите

Волейболистите на Раковски победиха с 3:2 (23:25, 25:19, 22:25, 25:14, 15:13) шампиона Гладиаторите в първата среща от четвъртфиналите на елитната дивизия в Любителската волейболна лига Volley Mania.

Капитанът Борислав Константинов и съотборниците му играха добре и взеха преднина в опита си да стигнат следващата фаза на първенството.

Гладиаторите два пъти повеждаха, но Раковски успяваше да изравни. Символичните гости спечелиха убедително с 25:14 четвъртия гейм, с който стигнаха до тайбрек. В решителната част мачът беше много оспорван, а Раковски успя да спечели  ценната победа.

Шампионите от последните два сезона ще играят втория мач в неделя (18 март) от 14.30 часа в залата на ХТМУ в София. При победа Раковски ще се класира на полуфиналите. Ако Гладиаторите спечелят, ще има трети мач.

Носителят на Купата на Volley Mania - Los Invalidos, също започна успешно участието си в плейофите. Пловдивчани се наложиха с 3:1 (25:19, 25:19, 19:25, 25:20) над Тракия.

Приятната изненада през сезона - отборът на The Team, спечели с 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) над победителя от група А Plovdiv Volley. С победа започна и шампионът от 2009 г. Светците стигнаха до 3:0 (25:17, 25:15, 25:22) срещу Addicted.bg.

При жените Ballbreakers взе втора убедителна победа с 3:0 (25:17, 25:16, 25:20) над No Name и се класира на полуфинал. ЙАФ-Волей пък се наложи с 3:0 (25:12, 25:20, 25:8) над Muffins в първия мач помежду им.