2. Волейбол
  3. Разбихме Испания с 3:0 на старта на „Турно дьо Франс”

Разбихме Испания с 3:0 на старта на „Турно дьо Франс”

Българският национален отбор по волейбол започна убедително участието си на приятелския турнир „Турно дьо Франс” в Дюнкерк, след като се разправи с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:21) с европейския шампион от 2007-а година Испания

Българският национален отбор по волейбол започна убедително участието си на приятелския турнир „Турно дьо Франс” в Дюнкерк, след като се разправи с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:21) с европейския шампион от 2007-а година Испания. Селекционерът на „трикольорите” Силвано Пранди извади на полето най-добрата си шестица, която трябва да се обиграва преди започващото по-късно този месец световно първенство в Италия.

Двубоят започна малко разконцентрирано за нашите, които в началото изоставаха с 1:4 точки, а на първата техническа пауза резултатът бе 8:5 за испанците. След почивката Казийски и компания вдигнаха оборотите и набързо изравниха статуквото, след което обърнаха нещата в своя полза и докараха гейма до 25:23 в своя полза.

През втората част „лъвовете” започна много по-мобилизирано и взеха няколко точки аванс още в началните минути. При второто техническо прекъсване възпитаниците на Силвано Пранди водеха с 16:13, а впоследствие затвориха и втората част в своя полза, този път при 25:22.

Третият гейм бе най-силен за нашите момчета като те направиха разлика от 3 точки в своя полза още от самото начало. До края те майсторски поддържаха разликата и в крайна сметка взеха третата част при 25:21, с което затвориха и мача с категоричното 3:0 гейма.

Стартов състав на България: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Силвано Пранди (Италия)