2. Волейбол
  3. Резултати от 4 кръг на Европейската волейболна лига (жени)

Резултати от 4 кръг на Европейската волейболна лига (жени)

В петък, събота и неделя на изминалата седмица се изиграха и мачовете от четвъртия кръг на Европейската волейболна лига при жените. Нашите момичета вече са по-близо до финалния турнир в Кайзери след категорични победи над Гърция в габровската зала „Орловец”. Не липсваха и изненади. Една от тях бе именно в нашата група - бронзовият медалист от последното Световно първенство - тимът на Сърбия допусна загуба от Испания. В останалите срещи Турция победи на два пъти Франция като гост, същото стори и Румъния, само че на Албиона, побеждавайки Великобритания.

В петък, събота и неделя на изминалата седмица се изиграха и мачовете от четвъртия кръг на Европейската волейболна лига при жените. Нашите момичета вече са по-близо до финалния турнир в Кайзери след категорични победи над Гърция в габровската зала „Орловец”. Не липсваха и изненади. Една от тях бе именно в нашата група - бронзовият медалист от последното Световно първенство  - тимът на Сърбия допусна загуба от Испания. В останалите срещи Турция победи на два пъти Франция като гост, същото стори и Румъния, само че на Албиона, побеждавайки Великобритания.

Финалният турнир от лигата е в турския град Кайзери на 11 и 12 юли, а турски визи ще вземат само четири отбора.

Група А

Испания – Сърбия – 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:18), 0:3 (15:25, 20:25, 17:25)
България – Гърция – 3:0 (25:12, 25:14, 25:11), 3:0 (25:19, 25:12, 25:16)

Група В
Франция – Турция – 0:3 (21:25, 20:25, 23:25), 1:3 (15:25, 17:25, 27:25, 24:26)
Великобритания – Румъния – 1:3 (21:25, 23:25, 25:20, 20:25), 0:3 (17:25, 13:25, 21:25)