2. Волейбол
  3. Румъния спечели първия мач от първото издание на Европейската лига, България започва днес

Вчера в Констанца, Румъния стартира първото издание на Европейската волейболна лига за жени. В първата среща от група B на новия турнир Румъния победи Турция във вълнуващ петгеймов трилър с 3:2 гейма(14:25, 25:20, 15:25, 25:18, 15:12).

Турция започна с впечатляващо темпо и приключи първия гейм с убийствена преднина в точките 25:14. Втората част започна с пет точки преднина на домакините, но първото техническо прекъсване в гейма дойде при  8:7 в полза на туркините. Румънките обаче успяха да наваксат пропуснатото и  се оттеглиха на втората техническа пауза с 4 точки преднина . В крайна сметка румънките успяха да вземат гейма с 25:20. Третата част бе подобна на първата – лесен успех за гостуващия тим с 25:15. Четвъртият гейм пък бе нещо като римейк на втория, в него Румъния определяше темпото през цялото време до окончателното 25:18. Петият решаващ гейм Румъния игра по-сигурно и спечели с 15:12, което донесе и победа в мача с 3:2 гейма за радост на феновете в Констанца.

Двата отбора ще се срещнат отново днес в 17.30 местно време в спортната зала в Констанца.

Днес стартира и надпреварата в група А, където е нашият национален отбор. Момичетата, водени от Драган Нешич ще се изправят срещу тима на Испания. Двубоят е от 17.30 часа в зала „Орловец” в Габрово.