2. Волейбол
  3. Русия и Сърбия се класираха за полуфиналите на Световната лига

Русия и Сърбия се класираха за полуфиналите на Световната лига

Националният отбор на Русия победи САЩ с 3:0 гейма (25:22, 25:22, 25:23) във финалите на Световната лига по волейбол в Белград.

Националният отбор на Русия победи САЩ с 3:0 гейма (25:22, 25:22, 25:23) във финалите на Световната лига по волейбол в Белград.

С тази победа възпитаниците на Даниеле Баньоли, които бяха в предварителна група с България, си осигуриха място на полуфиналите в надпреварата, заедно с домакините Сърбия. "Плавите" имат две победи в група „Е”, Русия е с една, а САЩ с 2 загуби.

Така последният мач между Сърбия и Русия ще определи единствено победителя в групата, който ще спори с втория от група „F”, където са тимовете на Куба, Аржентина и Бразилия.

Най-резултатен за тима на САЩ в срещата бе Шон Рууни с 14 точки, докато Юри Бережко завърши с 13 за победителите.