3. Русия нанесе пета поред загуба на България в Световната лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Русия нанесе пета поред загуба на България в Световната лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сборная” записа чиста победа с 3:0 гейма

Българският волейболен отбор понесе пето последователно поражение в тазгодишното издание на Световната лига.

Този път Русия надви хората на Камило Плачи с 3:0 гейма и така на практика ни лиши от участие във финалите на форума.

Отделните части завършиха 25:18, 25:22, 25:15 в полза на домакините, а своите дебюти за България записаха Красимир Георгиев и Георги Сеганов.

Мачът започна равностойно и вървеше точка за точка до 10:10, когато Русия поведе с две точки и Камило Плачи поиска тайм-аут. Това обаче не доведе до очаквания резултат и домакините се откъснаха с три точки, а след това непредизвиканите грешки на българите зачестиха. В крайна сметка до края на гейма те бяха цели 9 и така Русия се откъсна с 8 точки аванс в резултата, при 24:16. Последваха две точки на Цецо Соколов, но те само намалиха преднината на „Сборная”. Въпреки това обаче, момчетата на Андрей Воронков спечелиха първата част с резултат 25:18, след като направиха два аса и едва 5 непредизвикани грешки.

Вторият гейм стартира по сценария на първия, но българите успяха да поведат при 7:5, а так първото техническо прекъсване дойде при аванс от 8:6 за нашите. Те съумяха да задържат преднината си до 11:11, когато руснаците поведоха за първи път, благодарение на сериозна доза късмет, защото на два пъти топката докосваше мрежата и така объркваше хората на Камило Плачи. Въпреки това, те успяха отново да стигнат до аванс и да се оттеглят на второто техническо прекъсване при резултат 16:15 в своя полза. В края на гейма обаче домакините заиграха по-мотивирано и поведоха с 22:20, а това накара селекционерът на България да поиска тайм-аут. След него нашите съумяха да изравнят и руснаците също пожелаха прекъсване, при 22:22. След това Скримов нацели антената при една атака и Русия поведе, а впоследствие съумя да затвори частта при резултат 25:22.

Успехът във втория гейм даде допълнително самочувствие на домакините и в третия те поведоха с 6:0 още в началото, а първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:1 в полза на Русия. При второто пък домакините имаха аванс от 16:9, който дори успяха да увеличат в края на срещата (23:12), завършила в крайна сметка с чист успех след 25:15 в третия гейм.

Така „Сборная” записа първия си успех в Световната лига, а българите останаха с празни ръце, на последното място в групата.