2. Волейбол
  3. Русия отвя България и във втория мач в Сургут (ВИДЕО)

Русия отвя България и във втория мач в Сургут (ВИДЕО)

България остана без победа при преполовяването на груповата фаза на Световната лига по волейбол, след като загуби и второто си гостуване на Русия с 0-3 (19:25, 20:25, 23:25). Поражението е шесто поредно за тима, воден от Камило Плачи, това лято.

"Сборная" ни превъзхождаше във всеки един елемент, а освен това ни удари в ключови моменти, когато изглеждаше, че българите владеят играта. Просто в решителните моменти в отделните геймове отстъпихме. Малко по-голямото желание, демонстрирано от нашите спрямо съботния двубой, се оказа недостатъчно.

В началото България имаше предимство в блокадата, но после отстъпи и по този компонент. Беше въпрос на време Русия да намери своята игра. Вторият гейм се оказа повратен, тъй като "лъвовете" направиха каквото можаха, за да преобърнат нещата в своя полза, ала не успяха. В третия гейм нашите се хвърлиха на щурм, но отново в края бяха надиграни.

Така след 6 изиграни мача волейболистите ни заемат последната 4-та позиция в групата с едва 2 спечелени точки. Руснаците пък запазиха шанс за класиране за финалите във Флоренция. "Сборная" заема 3-то място с 8 т. Следващите мачове на тима ни са гостуване на лидера САЩ, докато Русия приема Сърбия.

СВЕТОВНА ЛИГА 2014, група "В":

РУСИЯ - БЪЛГАРИЯ 3-0 (25:19, 25:20, 25:23)

ПЪРВИ ГЕЙМ:
България започна напористо. Чудесна двойна блокада на Йосифов и Добромир Димитров осигури седма точка срещу пет за домакините. Нашите започнаха добре при този елемент, като записаха три точки. Първата пауза дойде при 8:7. Бомбени сервиси на Дмитрий Мусерски и подобрена игра на мрежата обаче промениха изражението на таблото и втората пауза дойде при 16:13 в полза на „Сборная”. Българите започнаха да допускат грешки при начален удар и Русия, който засили атаките си, спечели първия гейм с 25:19.

ВТОРИ ГЕЙМ:
Нашите се опънаха във втория гейм. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 в полза на Русия. Нашите обаче обърнаха благодарение на отличните сервиси на Цветан Соколов. Геймът вървеше оспорвано. Русия успя да навакса изоставането си и се оттегли с аванс от една точка при втората пауза. До края „Сборная” наложи превъзходство и отвя България с пет точки разлика – 25:20.

ТРЕТИ ГЕЙМ:
Асове на Виктор Йосифов ни дадоха преднина в третия гейм. България тръгна на отчаян щурм и първото техническо прекъсване дойде при 8:3. Отлични изяви на Тодор Алексиев накараха селекционера на Русия да поиска прекъсване при 13:10 в полза на България. Две точки имаха нашите национали при втората техническа пауза. И отново в ключови моменти бяха надиграни. Влезлият в третия гейм Артем Волвич направи две поредни точки за 21:19. Важна блокада на Алексиев ни остави живи в гейма. В крайна сметка Русия не пропусна да използва преимуществото си срещу лабилните българи и спечели гейма с 25:23, а с това и мача.

Стартов състав на България: Скримов, Йосифов, Димитров, Соколов, Георгиев, Алексиев (к) – Салпаров (л)