2. Волейбол
  3. Русия победи Бразилия с 3:2, но Селесао е на крачка от първото място

Русия победи Бразилия с 3:2, но Селесао е на крачка от първото място

Кариоките остават на първо място в Световната купа със спечелената точка

Световният шампион Бразилия загуби с 2:3 гейма от олимпийския първенец Русия в мач от предпоследния четвърти кръг на Световната купа на континенталните шампиони по волейбол при мъжете.

Спечелената точка позволи на "селесао" да запази първото си място и да направи решителна крачка към първото място в крайното класиране.
Най-резултатен за руския тим беше Дмитрий Илиник с 21 точки. Бразилецът Уолъс де Соуса също завърши с 21 точки. Двубоят продължи точно 122 минути. Русия заема второто място с 8 точки. Италия има същия актив, след като победи лесно с 3:0 домакина Япония.

Иран изненадващо надигра САЩ с 3:2, но остава на предпоследното пето място във временното подреждане. Мирзаюнупор Майтаба беше най-резултатен за победителите с 13 точки. Матю Андерсън пък реализира 25 точки за американския тим.

В последния пети кръг в неделя лидерът Бразилия играе дерби с Италия, докато Русия се изправя срещу САЩ.