2. Волейбол
  3. Русия прегази Италия с 3:0 на евроволей, "Сборная" очаква България

Русия прегази Италия с 3:0 на евроволей, "Сборная" очаква България

Представителният волейболен отбор на Русия спечели убедително с 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) мача си срещу националите на Италия от Група „F” на втория етап от европейското първенство в Турция.

В първия гейм "Сборная" се озова в ролята на догонващ, а „скуадра адзура” поведе в първите минути с 5:4. В крайна сметка руснаците успяха да нанесат удар в решаващите моменти на първата час, от който италианците не успяха да се съвземат. Следващите два гейма Италия сдаде практически без борба.

Руският отбор предвождан от Даниеле Баньоли подобно на българските национали е безгрешен до този момент на континенталното първенство. В пет мача досега „братушките” са записали пет победи, губейки само три гейма срещу опонентите си.

Следващият мач ще е и голямото предизвикателство за руснаците, на които предстои да се изправят срещу сензацията на турнира – България. Мачът ще се играе на 10 септември от 15:00 ч. Националният ни отбор излиза срещу Холандия в четвъртия си мач за пета поредна победа и гарантирано място на полуфиналите.