2. Волейбол
  3. Русия прегази Полша и е на финал срещу Бразилия (видео)

Русия прегази Полша и е на финал срещу Бразилия (видео)

Домакините се опитаха да постигнат невъзможното и бяха жестоко наказани

Националният отбор на Русия стана вторият финалист в тазгодишното издание на Световната лига, след като надделя с 3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 25:17) над домакина Полша. По-рано днес Бразилия срази с 3:0 Аржентина и също си осигури място на финала.

Като цяло руснаците бяха по-силният тим в сблъсъка и заслужено преодоляха полуфиналната фаза, класирайки се за последния мач. Още в първия гейм се видя увереността в редиците на Русия и играчите на Владимир Алекно надделяха с 22:25, като по този начин поведоха с 1:0.

Вторият гейм също бе за руснаците – резултатът от него бе 25:23, а това значеше, че Русия е само на гейм от финала.

Полша обаче не се предаде толкова лесно. Домакините знаеха, че трябва задължително да спечелят третия гейм, за да останат в мача, и въпреки че през по-голямата част резултатът вървеше точка за точка, Полша все пак спечели с 25:22.

Силите на домакините обаче явно свършиха в четвъртия гейм. Руснаците бяха с класи над съперника си и заслужено спечелиха с 25:17.

Така Русия ще играе на финала, където отборът на Владимир Алекно се изправя срещу Бразилия. Двата тима се срещнаха в груповата фаза от финалния етап на турнира преди няколко дни. Тогава Русия надделя с категоричното 3:0.