2. Волейбол
  3. Русия размаза България във Варна и се класира за Белград

Русия размаза България във Варна и се класира за Белград

В изиграните си 12 срещи в тези квалификации България записа 5 победи и 7 загуби в група „C”.

Българският национален отбор по волейбол претърпя нова загуба с 0:3 гейма (21:25, 22:25 и 21:25) от тима на Русия във Варна и отново не успя да разгърне истинският си потенциал. Възпитаниците на Силвано Пранди бяха колебливи в действията си и позволиха лесно на своя съперник да спечели три последователни гейма. Чистата победа пък класира Сборная за финалите на Световната лига в Белград, след като момчетата на Баньоли на два пъти се справиха с българските "трикольори", тъй като на тима бе нужен успех с 3:0 или дори 3:1, който да им донесе пълния нужен актив от 3 точки. България пък отпадна още след вчерашната загуба, в зала „Конгресна”, но въпреки това тимът на треньора Силвано Пранди демонстрира желание за крайна победа.

Гостите от Русия поведоха още в самото начало на първия гейм, като не изпуснаха преднината си до самия му край. През по-голямата част от гейма Русия водеше поне с 5 точки. Първото техническо прекъсване на наставника на „трикольорите” Силвано Пранди дойде при само две точки пасив за българския тим – 6:8, докато при второто резултатът вече бе 16:10 в полза на гостите. До края на първия гейм българите така и не успяха да достигнат до нещо повече, въпреки че временно успяха да запазят интригата, като от 24:18 отбелязаха 3 безответни точки.

Русия взе и втория гейм в залата във Варна – 25:22, като този път геймът бе доста по-оспорван. Първото прекъсване за българския тим във втория гейм дойде при 6:8, подобно на първата част. Влезлият на мястото на Пламен Константинов – Тодор Алексиев направи добро включване, като на няколко пъти успя да се противопостави на нападателите на Русия, участвайки дейно в блокадата, а впоследствие България успя да стигне до равенство 10:10 в средата на гейма. Следващото прекъсване за Пранди бе при 14:12, след като домакините отново изпуснаха инициативата. Въпреки няколко поредни спорни съдийски отсъждания, България запази разликата от само 1 точка, но така и не можа да стигне до спечелването на гейма.

През третия гейм българите не се предадоха, но отново бяха напълно надиграни от тима на Русия. Вчера възпитаниците на Силвано Пранди загубиха също с 3:0 гейма, отново срещу Русия, след не особено убедителна игра. Неуспехът на волейболистите ни сложи край на надеждите за класиране на финалите от Световната лига в Белград.

Класиране в Група „С” на квалификациите за Световната волейболна лига, след края на мача България - Русия 0:3