2. Волейбол
  3. Русия - Сърбия и Бразилия - Куба са полуфиналите на Световната лига

Русия - Сърбия и Бразилия - Куба са полуфиналите на Световната лига

Русия – Сърбия и Бразилия – Куба са полуфиналните двойки на тазгодишното издание на Световната лига по волейбол, стана ясно след последните мачове в двете финални групи. Куба завърши като лидер в група „F”, след като победи Италия с 3:0 (25:17, 35:33, 25:22), докато Сърбия не остави шансове на домакина Аржентина – 3:0 (25:19, 25:18, 28:26).

Така „адзурите” и „гаучосите” напускат разочаровани надпреварата. И това не е само заради резултите, а и заради начина, по който се случиха пораженията.

В първия „четвъртфинален” мач Куба продължи благодарение на свежата си игра в атака. Младият кубинец Вилфредо Леон заби 14 точки, докато Жоандри Леал, Фернандо Ернандес и Робертланди Симон реализираха съответно 12, 11 и 10 точки. Въпреки че влезе в мача с баланс 21 победи срещу 6 загуби в Световната лига срещу Италия, Куба беше прекалено силна за осемкратните шампиони от Апенините, въпреки завързания втори гейм.

В другия мач домакините от Аржентина се надяваха на чудото, което да ги класира на полуфиналите, но за тяхно съжаление то не се сбъдна. Миногодишният сребърен медалист Сърбия по категоричен начин стигна до успеха, като най-резултатен бе Саша Старович с 15 точки.

Миналата година Бразилия победи Русия, а Сърбия се наложи над Куба в полуфиналите.

Днес Русия и Сърбия се срещат от 23:30 ч наше време, а Бразилия и Куба ще си съперничат от 03:00 ч на 25 юли.